a tuż obok…

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Po kąpielach słonecznych, odpoczynku przed domkiem, możesz skorzystać z wielu atrakcji w Rowach oraz bliskiej okolicy. Do dyspozycji są rowery, na których szybciej znajdziesz się u celu :)

SŁOWIŃSKI
PARK NARODOWY

Położony jest na wybrzeżu środkowym, pomiędzy Łebą, a Rowami na Nizinie Gardneńsko – Łebskiej, w województwie pomorskim. Północną granicę parku stanowi na długości 32,5 km brzeg Bałtyku. Prace nad utworzeniem parku podjęto w 1946 r. na konferencji w Łebie, której uczestnikami byli naukowcy z Poznania i Gdańska. Utworzony został w 1967 roku na obszarze 18069 ha. Aktualna powierzchnia w zarządzie wynosi 18618 ha z czego 10213 ha – to wody oraz 4599 ha – to lasy. Ochronie ścisłej podlega 5619 ha, w tym 2529 ha lasów.

JEZIORO GARDNO

Gardno poligenetyczne jezioro przybrzeżne położone na Wybrzeżu Słowińskim w województwie pomorskim. Od Morza Bałtyckiego oddzielone jest piaszczystą mierzeją, przeciętą przepływającą przez Gardno rzeką Łupawą. Ma powierzchnie 2469 ha i maksymalną głębokość 2,6 m. W całości wchodzi w skład Słowińskiego Parku Narodowego. W obrębie akwenu jeziora znajduje się rezerwat Wyspa Kamienna.
Jezioro stwarza idealne warunki do uprawiania turystyki kwalifikowanej. Przez kilka miesięcy w roku zjeżdżają tu windsurfingowcy. Idealne warunki odnajdują także żeglarze i wędkarze.

ATRAKCJE
DLA DZIECI ;)

BAJKOLANDIA

na ulicy Plażowej znajduje się uroczy zakątek wypełniony urządzeniami wydającymi dźwięki i błyski, które uwielbiają dzieci.

BAJKOWA CIUCHCIA

Po Rowach krąży ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem kolorowa ciuchcia.

CYRK PARADA

Przynajmniej raz w lipcu i raz sierpniu w Rowach rozbija swój namiot cyrk Parada by dać przedstawienie. Kiedy przyjeżdża, widać i słychać.

SCENA W PARKU

Praktycznie przez cały czas, na scenie coś się dzieje. Dzieci mają szansę wystąpić na scenie i potańczyć na plenerowym parkiecie

LUNAPARK

W sezonie letnim gości u nas Lunapark ze swoimi atrakcjami